29.4 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 18, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarCharli D'Amelio'nun Tek Bir Günde Neredeyse Bir Milyon Takipçiyi Kaybetmesinin Gerçek Nedeni

Charli D’Amelio’nun Tek Bir Günde Neredeyse Bir Milyon Takipçiyi Kaybetmesinin Gerçek Nedeni

Charli D’Amelio’nun Tek Bir Günde Neredeyse Bir Milyon Takipçiyi Kaybetmesinin Gerçek Nedeni

Charli D’Amelio bir günde yaklaşık bir milyon takipçi kaybetti. Ancak, sayılar yüzeysel olarak kötü görünse de gerçekte ortaya çıkardıkları şey tam tersi.

TikTok’ta en çok takip edilen kişi olarak tanınan sosyal medya yıldızı, bu hafta 100 milyona yaklaşıyordu; bu, bir yıldan biraz daha uzun sürmesi gerçeğiyle daha da etkileyici hale geldi.

Ancak 16 yaşındaki kız, pazartesi günü ailesinin kanalına yüklenen feci bir YouTube videosunun yanlış nedenler ile viral olmasına sebep oldu.

Videonun adı “Dinner With the D’Amelios” idi ve ailenin daha sonra yakın arkadaşı ve akıl hocası James Charles olduğu ortaya çıkan sürpriz bir konuk için akşam yemeği düzenledi.

Videonun ardından, Charli ve ablası Dixie, kişisel aşçı Aaron May’a karşı “nankör” ve “saygısız” olarak nitelendirilen davranışlar için kendisine ve yemeklere yönelik bir dizi olumsuz yorum yapmayı hedefledikten sonra çağrıldı.

Hem Charli hem de Dixie servis edilen yemekler hakkında çeşitli yorumlar yaptı ve bir noktada Dixie bir salyangoz denedikten sonra masaya kustu. Bu arada, Charli, şef tarafından bir yemek servis edildikten sonra bunun yerine tavuk kanadı olup olmadığını şaka yollu bir şekilde sordu.

Aslında, video hakkında herhangi bir olumlu geri bildirim bulmak zor ve bütün yorumlar, videoda yapılan kabalık üzerine.

Bununla birlikte, bir günde bir milyona yakın takipçi kaybetmesine rağmen, her şey göründüğü gibi değil. Aslında rakamlar biraz farklı bir hikâye anlatıyor ve görünüşe göre Charli’nin sonuçç olarak “bitmediğini” gösteriyor.

Videoyla ilgili eleştirilerin çoğu Charli ve Dixie’nin şefe yaptığı yorumlara odaklanırken, bir video daha radarın altındaydı. Charli’nin 100 milyon kilometre taşını vurmaktan bahsettiğini ve görünüşe göre cuma gününe kadar hedefe ulaşamayacağından şikâyet ettiğini gösterdi.

Ailenin başarılı yılıyla ilgili bir tartışma sırasında “Ah, keşke daha fazla zamanım olsaydı” dedi. “‘Çünkü bir milyona vurduktan sonra yılda 100 milyona ulaştığımı hayal edin.”

 

Düz yüzlü ve görünüşte etkilenmemiş görünen James Charles, hızlı bir şekilde yanıt verdi: “95 milyon takipçi size yetmedi mi?”

Ve öyle görünüyor ki, kitlesel takipten çıkma çılgınlığın arkasındaki gerçek neden buydu. Charli’nin sosyal medya hesaplarına bakıldığında, takipçi kaybettiği tek platform TikTok, diğer sosyal mecralarda ise takipçi kazandı.

TikTok kitlesinin takipten çıktığı perşembe günü, Charli Instagram’da 85.000 takipçi ve Twitter’da 21.000 takipçinin yanı sıra YouTube’da 20.000 yeni abone kazandı.

 

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar