24.1 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarKalkan'da Ne Yapılır

Kalkan’da Ne Yapılır

Kalkan’da Ne Yapılır

Kalkan Antalya’nın gözbebeği tatil cenneti Kaş’a bağlı küçük bir mahalle, ancak Kalkan’ı Antalya’nın diğer birçok turistik bölgesinden farklı kılan bir özelliği var; neredeyse el değmemiş denebilecek denli iyi korunmuş doğası. Bunun sebebiyse Kalkan’ın 1970’li yıllara dek karayolu ile ulaşımının çok zor olması ve bu nedenle pek fazla insanın buraya gitmemesi. 70’lerden sonraysa Antalya karayolu açılsa da Kalkan hızla bir turizm beldesine dönüşmesine karşın doğal güzelliğini korumayı başarmış. Kalkan’da ne yapılır sorusununsa çok yanıtı var çünkü Kalkan gezilip görülecek yerler, yapılacak aktiviteler ve en önemlisi de alınacak keyiflerle dolu.

Kalkan plajları

Kalkan’a muhtemelen yaz aylarında gideceksiniz ve doğal olarak ilk isteğiniz denize girip güneşlenmek olacak. Kalkan plajları deniz ile muhteşem bir buluşma yaşamanızı sağlayacaklar zira beldedeki tüm plajlar tek kelimeyle harikalar. Kalkan Halk Plajı, ünlü Kaputaş Plajı, Kömürlük Plajı, Kışla Plajı ve Kalamar Plajı bu küçük tatil cennetinde denize girip, kumlarda sere serpe yatarak güneşin tadını çıkartabileceğiniz adresler.

Patara Antik Kenti’ni gezin

Kalkan küçük bir belde ama küçük olmasına karşın bir antik kente hem de dünyanın en güzel ve özel antik kentleri arasında sayılan Patara’ya ev sahipliği yapıyor. Patara Antik Kenti Likya Birliği’ne başkentlik dahi yapacak denli önemli bir antik kent. Milattan önce 8. Yüzyıla tarihlenen kentte yapacağınız gezi Kalkan tatili sırasında yaşayacağınız en keyifli anlardan biri olacak.

Su sporları ile tatilinize enerji katın

Kalkan’da yapılacaklar listesinde en çok deniz ve suyla yapılan aktivitelerin yer almasına şaşırmamak gerekiyor ve Kalkan’da denizde yapabileceğiniz tek şeyin yüzmek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira Kalkan su sporları yapmak için de mükemmel bir yer. Jet ski, su kayağı gibi su sporları yapabilir ve bu sayede hem daha enerjik hem de daha eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
924 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar