22.3 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 28, 2023
spot_img
Ana SayfaYazarlarKarayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of...

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of the Black Pearl) filmi

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of the Black Pearl)

 Filmi 2004 yapımı uzun metraj bir macera filmidir. Korsan filmleri arasında bir başyapıt olarak aldandırılan film serinin ilk filmi özelliğindedir.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of the Black Pearl) filmi bir korsan yağması ile başlamaktadır. Korsanlar bir gemiye saldırır. Saldırıdan küçük bir çocuk boynunda bir madalyonla kurtulur. Bu esnada küçük bir kız olan Elizabeth çocuğun boynundaki madalyonu alır. Aradan geçen on yıl sonra korsanlar madalyonun peşine düşmüştür. Kasabaya gelen Korsan Kaptan Barbossa, madalyon ile birlikte Elizabeth’i kaçırır. Elizabeth’in çocukluk arkadaşı ve demirci çırağı olan Will ise onu kurtarmak için çözüm aramaya başlar. Will çocukluğundan beri Elizabeth’e âşıktır. Bulduğu çözüm yolu ise diğer bir korsan olan Kaptan Jack Sparrow’dan geçmektedir. Bu şekilde hepsinin yolları birbiri ile kesişir.

Korsanların madalyon ve Elizabeth hakkında önemli planları vardır. Bu yüzden Elizabeth’i kurtarmak Will için hayat pahasına bir mücadele etmek olacaktır. Ayrıca Siyah İnci adındaki geminin sahibi Jack Sparrow’da hem Siyah İnci’nin üzerindeki laneti kaldırmak hem de gemisine yeniden kaptan olmak için uğraşmaktadır.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of the Black Pearl) Filmi Oyuncuları

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of the Black Pearl) filmi, serinin ilk filmi olmasına rağmen en beğenilen bölümlerden biridir. Filmin bu derece olumlu görüş almasının sebeplerinden biri de Jack Sparrow rolü ile özdeşleşen Johnny Depp’tir. Filmde Will Turner rolünü Orlando Bloom, Elizabeth rolünü Keire Knightley ve Kaptan Barbossa rolünü de Geoffrey Rush canlandırılmıştır.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of the Black Pearl) Filmi Bütçesi

140 milyon dolara çekilen Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates Of The Caribbean: The Curse of the Black Pearl) filmi, oyunculuğu ile dikkat çeken Johnny Depp’e Akademi Ödülleri’nde adaylık kazandırmıştır.

 Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar