22.1 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarKuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filmi

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filmi

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filmi

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filmi, 1991 yılında gerilim ve korku kategorisinde çekilen uzun metraj bir filmdir. Gösterime girdiği tarihten bu yana, yayınlandığı her ülkede adından söz ettiren film, aynı isimli romandan uyarlanmıştır.

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filmi Clarice Starling adındaki FBI ajanının bir seri katilin peşinden koşmasını konu ediyor. Kurbanlarının derilerini yüzen vahşi katil, bir kadını kaçırmıştır ve katilin elinden kadını kurtarma görevi Clarice’e verilmiştir. Clarice seri katili çözebilmek için ona çok benzeyen diğer katil Dr. Hannibal Lecter ile görüşmeye başlar. Ağzından laf alabilmek için ona yakınlaşması gerekmektedir. Ancak işler umulduğu gibi ilerlemez ve Hannibal Lecter hapishaneden kaçar. Artık uğraşmaları gereken iki seri katil vardır.

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filminin en önemli karakterlerinden biri olan Clarice bu göreve kendini fazlasıyla adamıştır. Çünkü Clarice çocuk yaşta öksüz ve yetim kaldıktan sonra bir akrabasının çiftliğine yerleşir. Bu çiftlikte ertesi gün kesilecek olan kuzular bekletilmektedir. Bir gece yarısı kuzuların çığlıkları ile uyanan Clarice onların kapılarını açarak kaçmalarına yardım etmeye çalışır. Ama hiç biri yerinden kıpırdamaz. O da en azından tekini kurtarabilmek için üzerine binerek çiftlikten kaçar. Clarice belki de çocukluğunda kurtaramadığı kuzuların yerine kaçırılan kadının hayatını kurtarmak için uğraşmaktadır.

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) Filmi Oyuncuları

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filminin en önemli iki karakteri elbette Clarice rolünü oynayan Jodie Foster ve Dr. Hannibal Lecter rolünü oynayan Anthony Hopkins’tir. Beğenilen filmin diğer karakterlerinde ise Ted Levine ve Scott Glenn gibi ünlü oyuncular rol almaktadır.

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) Filmi Bütçesi

Kuzuların Sessizliği (The Silence Of The Lambs) filmi Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi kararı ile Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmektedir. Film, gösterime girdikten bir yıl sonra en iyi film ve en senaryo dalında ödül almaya hak kazanmıştır. Bu başarılı yapımım maliyeti ise 19 milyon dolar olarak hesaplanmıştır.

 Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar