26.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarMutlaka İzlenmesi Gereken 10 Muhteşem Film

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Muhteşem Film

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Muhteşem Film

Kim’in Adası-Castaway on the Moon 2009

 

Başı kredi kartlarına olan borcu nedeniyle dertte olan kahramanımız çareyi intihar etmekte bulur. Köprüden atlar ama ölmez. Üstelik akıntı onu küçücük bir adaya sürükler. Aslında ada şehre çok yakındır ve yakınından yolcu gemileri geçmektedir ama kahramanımız bu ıssız yerde paraya gereksinim duymadan yaşamanın keyfini çıkartacak, şehirden onu dürbünle izleyen ve evden çıkamama gibi bir hastalığa sahip kız hayata bakış açısını değiştirecektir. Bu Güney Kore yapımı harika filmi kaçırmayın derim.

 

Kurt Totemi-Wolf Totem 2015

 

Çin Kültür Devrimi, İç Moğolistan’da yaşayan Moğolların arasına gönderilen Çinli öğrenciler, Moğol kültürü ve kurtlara odaklanan inanç sistemi, bozkırın yaşam döngüsündeki vazgeçilmez bir yere sahip kurtlar, kurtlara has özgürlüklerine düşkünlükleri, boyun eğmeyen yapıları, zekaları, toplu hareket etme yetenekleri. Sanayileşme adımları sonucu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan doğal ve kültürel zenginlikler arasında kalan Chen, yuvasından çaldığı bir kurt yavrusunu büyütür ancak bu olay bir trajediyle sonuçlanır. Jiang Rong’un aynı adlı romanından uyarlanan muhteşem bir film.

 

Z for Zachariah 2015

 

Dünya savaşı sonunda Dünya kirlenmiş ve nefes almak imkansızlaşmıştır. Oksijen sorunu yaşanmayan bir vadide tek başına hayatını sürdüren kadın art arda gelen iki erkek ziyaretçisiyle yeniden sona eren doğal yaşamın sürdürülebileceğini düşünür. İnanç-Gerçek ikilemi, insanoğlunun elde etme hırsı üzerine farklı bir bakış filmi.

 

Pi’nin Yaşamı?Life Of Pi 2012

 

Başından olağan dışı olaylar geçen Pi’nin hayal mi gerçek mi olduğu şüpheli bir yırtıcı hayvanla birlikte küçük bir salla gerçekleştirdiği yolculuk anlatılıyor. Fantastik, tek kelimeyle hayret verici bir hikaye.

 

Marslı The Martian 2015

 

Marsta unutulan Botanikçinin kurtarılabilmesi için yıllar gerekebilir. Ama o Mars’ta bile yaşanılabileceğini adeta ispatlamak için elinden gelen her şeyi, hatta fazlasını yapar. Mars’ta yaşam var mı derken bu film sayesinde Mars’ta yaşıyoruz hep birlikte.

 

Gri Kurt-The Grey 2011

 

Ormanlık bir alana düşen uçaktan kurtulan birkaç yolcuyu açlık, kar ve soğuk dışında başka bir tehlike daha beklemektedir. Filmi seyrederken hayatta kalmak için direnen insanlarla, kurtların zeka dolu mücadelesi nefesleri kesiyor.

 

Zincirsiz-Django Unchained 2012

 

Amerikan İç Savaşı’dan hemen önceki yıllarda geçen filmde, özgür kalmış eski köle Django’nun köle ticareti nedeniyle kaybettiği karısını bulma çabaları, ödül avcısı bir Doktor ile yaptığı anlaşma, ve maceraları. Sinemanın dahi yönetmeni Tarantino’nun bu Spagetti Westerninin oyuncuları da dudak uçurtacak kadar ünlüler. Ve tabi ki ortaya harika bir film çıkmış yine.

 

Maskeli Süvari?The Lone Ranger 2013

 

İlk kez 1930’larda ABD’de bir radyo programında ortaya çıkan Maskeli Süvari karakteri daha sonraları birçok televizyon dizisi ve sinema filmiyle izleyicinin karşısına çıkmıştı. Bu kez ruhani kızılderili hayaletiyle beraber idama mahkum edilmiş azılı haydut Cavendish ve çetesini yakalamaya çalışıyor. Yeni açılacak tren yolu, Cavendish’in kurtuluşu olmuştur. Onu yakalamaya çalışan bölge süvarilerini ise pusuya düşüren Cavendish’i yakalayacak sadece maskeli dostumuz ve ruhani yardımcısı Tonto’dur. Eğlenceli bir film olmuş, ben izlerken çok keyif aldım. Bu arada ruhani kızılderili dostumuz Tonto’yu Johnny Depp canlandırıyor.

 

Göçebe The Host 2013

 

Zekice yapılmış Bilim-Kurgu filmleri gerçekten izlenesi oluyor. Göçebe de onlardan birisi. Bu defa içerisinde bir aşkta barındıran filmimizde aşkın imkansızlık tanımadığına şahit oluyoruz. Farklı bir forma sahip uzaylılar insanların içinde yaşamaya başlayarak Dünyamızı istila ediyorlar. Çok az insan bu durumdan kurtuluyor. Ve benliği uzaylı tarafından ele geçirilen diğer insanlar sadece misafirlerini ağırlıyor. Gerçekten enteresan bir konuya değinilen filmimiz sürprizlere gebe, sakın izlemeyi unutmayın.

 

Amiral-The Admiral 2008

 

Rus amirali, kutup araştırmacısı, deniz mayınları uzmanı ve Rusya Coğrafya Derneği üyesi Aleksandr Kolçak’ın hayat hikayesinin anlatıldığı harika bir savaş filmi. Port Artur Baskını sırasında gösterdiği yararlılıklardan dolayı altın kılıçla ödüllendirilen ve Rus Coğrafya Derneğinin verdiği Büyük Altın Konstantin Madalyasına sahip Kolçak Rusya İç Savaşı sırasında Bolşevik karşıtı Beyaz Ordu komutanlığına getirilir. 1918 yılında Rusya Beyaz Ordu Mareşalı olan Kolçak iç Savaşı neden kaybetti sorusuna yanıt arayan, her sahnesi birbirinden çarpıcı bu sinema şaheserini kaçırmayın derim. İyi seyirler.

 

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar