22.1 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerSevenstar Round İngiltere ve İrlanda Yarışı İçin Heyecan Verici Doruk Noktası

Sevenstar Round İngiltere ve İrlanda Yarışı İçin Heyecan Verici Doruk Noktası

Sevenstar Round İngiltere ve İrlanda Yarışı İçin Heyecan Verici Doruk Noktası; Sevenstar Round Britain & Ireland Race, 1.805 deniz mili yarışının 16. gününde heyecan verici bir doruğa ulaştı. 14 saatlik bir telaş içinde, 10 tekne yarışı bitirdi ve Trinity Landing’deki tutkulu bir rıhtım partisini Cowes’deki RORC Clubhouse’da doyurucu bir yemek izledi. Beş tekne hala yarışıyor ama hiçbiri JPK 1010 Jangada tarafından IRC tarafından düzeltilen zamanı gerçekçi olarak daha iyi yapamaz. Royal Ocean Yarış Kulübü, Richard Palmer’ın Rupert Holmes ile İki Elli yarışan JPK 1010 Jangada’sını 2022 Yedi Yıldızlı İngiltere ve İrlanda Yarışı’nın genel galibi ilan etti.

Sevenstar Round İngiltere ve İrlanda Yarışı İçin Heyecan Verici Doruk Noktası

Yoğun ve oldukça karmaşık bir yarışa dramatik bir son dokunuşta, genel kazanana en ince marjlar tarafından karar verildi. 15 günlük yarış için IRC zaman düzeltmesinden sonra, Jangada genel olarak yedi dakika dokuz saniye kazandı. Rob Craigie’nin Sun Fast 3600 Bellino yarışı Deb Fish ile Two-Handed ikinci oldu. Yüzde olarak, Jangada 1.805 deniz mili yarışta sadece %0.03 kazandı. Sam White ve Sam North yarışıyor JPK 1080 Mzungu! genel olarak üçüncü sırada, IRC zaman düzeltmesinden sonra Jangada’nın iki saatin altında. Her üç takım da IRC İki Elli’de yarışıyordu.

Sevenstar Round İngiltere ve İrlanda Yarışı İçin Heyecan Verici Doruk Noktası
Sevenstar Round İngiltere ve İrlanda Yarışı İçin Heyecan Verici Doruk Noktası

Jangada’dan Richard Palmer, “Yalnızca tam bir yarış, kesinlikle pes etmek yok; yol boyunca yılanlar ve merdivenler. Baskı her zaman vardı. Zihinsel olarak bu yarış tamamen yorucuydu, ancak gerçekten yakın bir rekabetle çok eğlenceliydi,” dedi. “Son 12 saat inanılmazdı. Bellino çizgiyi geçer geçmez saat işlemeye başladı ve hedeflediğimiz bir hedef vardı. Rota programımız bu hedefe iki dakika sonra ulaşabileceğimizi tahmin ediyordu. Rupert’ı uyandırdım ve ona söyledim. oyun devam ediyordu ve biz de bunun için gittik.”

“Bu yarış gerçekten açık deniz yarışlarının zirvesi çünkü kesinlikle her şeyi sunuyor; IRC reytinglerinde yakın yarış ve yarış pistinde bol miktarda burun ve gelgit kapısı var, hepsi sürekli değişen hava sistemlerine sahip. Bu yarış her şeyi size fırlatıyor. ve sizi sınırlarına kadar test ediyor,” diye devam etti Palmer.

Rob Craigie ve Deb Fish yarışı Sun Fast 3600 Bellino genel klasmanda ikinci oldu ve genel klasmanda üçüncü olan Sam White ve Sam North JPK 1080 Mzungu! ile sudaki yakın savaşlar hakkında yorum yaptı.

Sevenstar Round İngiltere ve İrlanda Yarışı İçin Heyecan Verici Doruk Noktası

Deb Fish, “En başından beri, tekne üzerinde tekne yarışlarıyla IRC İki Elli’de güçlü bir sınıf olacağını biliyorduk ve bu, yarışa girmek için büyük bir nedendi,” dedi. “Yarışın %95’inde Mzungu!’yu görebiliyorduk. Bu durumda, aradığınız her mil için o ekstra inç; baskı altında veya kötü gelgitten uzak durmak için kısa pist yapmanız gerekiyor. Harika bir yarıştı ama aynı zamanda stresliydi. ; kesinlikle çatlayan bir yarış.”

Rob Craigie, “Sadece tekneye yelken açmakla ilgili” dedi. “Başarmalısın, yelkenleri ayarlamalı, enstrümanları kurmalı ve ayrıca eğlenmeli ve tadını çıkarmalısın. Bu yarış en üst düzeyde 1.800 mil tekne üzerinde yarıştı. Yapabileceğin tek şey en iyisi. yapabilirsiniz.”

Mzungu’dan Sam White, “Bellino ile yakın yarış o kadar yoğundu ki aklımızı uçurdu; yoğun bir savaştı” yorumunu yaptı! “Önden çıkmayı başardık, ancak rüzgarın pek çok kez kesilmesiyle, önde gelen çift elli tekne olmak aslında bir dezavantajdı. Arkadaki ekipler bizim durduğumuzu görebilir ve böylece potansiyel olarak rüzgar deliğinden kaçınabilirler. rekabet seviyesi her zaman baskı altında harikaydı. St Kilda’dan sonra Bellino ile bin mil boyunca bir maç yarışındaydık.En büyük sorunlarımızdan biri, Muckle Flugga’dan sonra otomatik pilotun arızalanmasıydı ve günlerce deniyorduk. Dinlenmek için harcanması gereken zaman onu düzeltmek için kullanıldı. İşi bitirmekten, o bitiş çizgisinden geçmekten memnunduk, ama başaramadığımız için biraz hayal kırıklığına uğradım. Çift El için Line Honors almayın. Solent’i bitirirken baş başaydık ama Rob ve Deb’e (Bellino) karşı böyle bir yarış yapmak inanılmazdı. Her şeyimizi verdik, dışarıda bıraktığımız hiçbir şey kalmadı. Dolayısıyla, Bellino’nun bizi yenmesi de olağanüstü bir çaba,” diye devam etti Mzungu’dan Sam White.

Marie Tabarly’nin 73 metrelik ketch Pen Duick VI, IRC One’ın galibi oldu. Pen Duick VI, yarışın en büyük teknesiydi. Aslen Eric Tabarly’nin 1973’teki Whitbread Round the World Yarışı için inşa edildi. Elli yıl Marie Tabarly, 2023 yazında başlayacak Ocean Globe Race’e kadar gelecek için büyük planlarla Pen Duick VI’ya yelken açmaya devam ediyor. Marie, 2023 RORC Transatlantic Race ve RORC Caribbean 600’de Pen Duick VI ile yarışmayı planlıyor.

“Genellikle bu zorlu koşullara sahip bir yarıştır, ancak bu hafif bir hava baskısıydı ve 49 yaşındaki 34 tonluk bir tekneye uygun değildi, bu nedenle tekneyi sürekli hareket halinde tutmak zordu. Sınıfımızı kazanmak değildi. planda, bu yüzden hoş bir sürpriz, özellikle doğum günümde bir galibiyetle bitirmek!” yorumladı Marie Tabarly rıhtımda. Büyük resim, ilk Whitbread’in yeniden canlandırılması olan Ocean Globe Race’de yarışmak istiyoruz. Mürettebatı seçmeli ve eğitmeliyiz ve çok fazla mil yarışmamız gerekiyor. Ayrıca, zamanımızın başlıca çevresel ve toplumsal sorunları hakkında halkı bilinçlendirmek olan denizcilerimiz de var. Başlangıçta 117 başvurumuz vardı ve sekiz ay boyunca dünyayı dolaşmak için yaklaşık 20 tanesini seçmemiz gerekiyor.”

Sevenstar Round Britain & Ireland Race’de beş tekne hala yarışıyor; Figaro 2 Esprit Scout, yarışan Marc Dubos & Jean-Luc Schoch, Stuart Greenfield’ın S&S 34 Morning After, Dirk Lahmann & Wilhelm Demel’in Peterson 43 Snifix Dry, Charlene Howard & Robert Drummond yarışan Sun Odyssey 45 AJ Wanderlust ve First 40.7 Polished Manx, Kuba Szymanski ve Adrian Kucmin tarafından yarıştı.

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar