12.9 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 13, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarSevginin Gücü ( Leon: The Professional)

Sevginin Gücü ( Leon: The Professional)

Sevginin Gücü ( Leon: The Professional)

Dram ve aksiyona bağlı kalınan Sevginin Gücü filmi 1994 yılında Fransız yapımı olmakla beraber Amerika’da çekilmiştir. Sinema severlerde derin izler bırakan ve orijinal ismi ile LeonThe Professional olarak bilinen bu filmin yazarı ve yönetmeni Luc Besson olarak karşımıza çıkıyor.

Film, İMDB oylamasına göre 8.5 gibi ciddi bir derece elde etmiştir. Nitekim en iyi 300 film arasında 31. Sırada yer alıyor. Bu şekli ile 2000’li yıllarda popülaritesi artan bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Keza halen de izleyicilerin tekrar tekrar izlemelerinde sakınca görmediği nadir filmler arasında yer almaktadır. Filmin bütçesi 16 milyon dolar iken Hasılatı da 46 milyon dolar dolaylarında seyretmektedir. Son zamanlarda da popüler olan Sevginin Gücü filminin yapımcılığını Fransız Patrice Ledoux üstlenmiştir.

Sevginin Gücü Filmi Konusu Nedir?

Dram ve aksiyonun harmanlanmış şekli olan film mafya tetikçisi olan ve aynı zamanda filmin baş karakteri de olan Leon üzerinden çekilmiştir. Leon, New York kentinde yaşayan biridir ve Patronunun verdiği emirler doğrultusunda tetikçilik yapmaktadır. Leon, filmde sert ve hayatın kurallarını iyi bilen aynı zamanda buna göre yaşayan bilinçli ve güçlü bir karakter olarak yer alıyor. Hayatı bu şekilde nominal ilerleyen Leon’ un karşısına Mathilda çıkıyor ve Leon’ un hayatı hem duygusal hem yaşayış tarzı olarak değişiyor. Öyle ki Mathilda, küçük ve konuşma yetisi olmayan bir çocuktur.

Sevgiye ve bakıma muhtaç olan Mathilda ‘ya bakan ve de sevgisini esirgemeyen Leon için çevresinden yaşından küçük biriyle aşk yaşadığı iddialarına dair eleştiriler gelir. Lakin buradaki aşk ibaresi aslında Malhilda’nın ihtiyaç duyduğu sevgidir. Sonuç olarak Leon sanıldığı gibi Mathilda ‘ya aşık değildir ve sadece kendisini sevmiş korumaya çalışmıştır. Mathilda’ nın Leon’a bu denli sevgi duymasının nedeni de ilk kez birisinin ona iyi davranmasıdır. Hayatının gerisinde sert ve duygusuz yaşayan Leon’ nun Mathilda ile karşılaşınca içerisinde hissettiği sıcaklık ve duygusal tepkime filmin esasını oluşturur…

Sevginin Gücü Filmi Oyuncuları

Gösterime girdiği günden beri çok izlenen filmin oyuncuları;

? Jean Reno

? Gary Oldman

? Natalie Portman

? Danny Aiello

Şeklindedir.

 Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
880 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar