20.4 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerYelkenli Tekne Eğitmen Kursu

Yelkenli Tekne Eğitmen Kursu

Yelkenli Tekne Eğitmen YTE – 1 (D4) Kursu Duyurusu

Yelken Eğitim Sistemi (YES) Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu aşağıda ilan edilen tarihte ve yerde açılacaktır. Başvuru sırasına göre eğitime kursiyer kabul edilecektir. 4 gün sürecek eğitim toplam 25 saat olacak şekilde planlanmıştır.

yelken egitmeni 1

  TYF Yelken Eğitmen Talimatı Madde 7. ve Madde 8. hükümleri gereğince Yelkenli Tekne Eğitmeni

YTE-1 (yeni kod) /D-4 için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

  1. a) En az 18 yaşında olmak,
  2. b) Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak,
  3. c) Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,
  4. d) Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmaya, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan dolayı hükümlü bulunmamak, beş yıl ve daha fazla ağır hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkûm edilmemiş olmak,
  5. e) TYF Eğitim Kurulunca açılacak Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursuna (YTE-1) katılmak ve yapılacak sınav sonrasında başarı belgesi almak,
  6. f)Yelkenli Tekne Eğitmeni  Kursu(YTE-1) eğitim programı için belirlenen 560 TL eğitim ücretini

Türkiye Yelken Federasyonu’na ait TR88 0003 2000 0000 0049 9373 32 numaralı İban’a ödemiş olmak gerekmektedir. (!!! Önemli not: Sadece Kontenjan’a girdiği bildirimi yapılan adaylar ücretlerini yatıracaklardır. )

 

 BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER;

 ÖNEMLİ NOT !!!: Başvuruda sıralamada olabilmek için, toplamda 8 evrakı eksiksiz, tarif edilen kısımlara yükleyerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

 

1) 1adet renkli vesikalık fotoğraf

2) T.C. Kimlik Belgesi fotokopisi

3) Sağlık Raporu (Sağlık bilgi formu ya da başka amaçlar için alınan raporlar kabul edilmeyecektir.)(Sağlık ocağından ya da herhangi bir sağlık kuruluşundan ‘’spor yapmasında sakınca yoktur’’ ibaresi belirtilebilir.)

4) Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi Formu (Ek-A-Sayfanın alt kısmında)(Dekont / Diğer Belgeler alanına yüklenmelidir.)

5)Öğrenim Belgesi fotokopisi (E- devlet internet çıktısı) (Dekont / Diğer Belgeler alanına yüklenmelidir.)

6) Amatör Denizci Belgesi fotokopisi (Dekont / Diğer Belgeler alanına yüklenmelidir.)

7) Adli Sicil Kaydı (E- devlet internet çıktısı) (Dekont / Diğer Belgeler alanına yüklenmelidir.)

8) Yüzme bildiğine dair kişisel beyan dilekçesi (A4 kağıda yazılmalı, imzalanmalı ve dekont alanına yüklenmelidir)

9)Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi. (Sadece kontenjana giren adaylar yatıracaktır.)

Önemli: Dekont alanına yüklenecek belgeler toplu olarak .rar ya da .zip dosyası olarak yüklenmelidir. Daha önce Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursuna (YTE-1) (D4) katılıp eğitimin herhangi bir aşamasında başarısız olan adaylar güncel evraklarını yükleyerek başvurduktan sonra TYF Ankara Merkez ofisi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Şartları taşıyan adayların, Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursuna (YTE-1) katılabilmek için en geç 16 Şubat 2024 Salı gününe kadar aşağıdaki link üzerinden kayıtlarını yapmaları ve istenilen belgeleri sisteme eksiksiz olarak yüklemeleri gerekmektedir. (Adaylar, aşağıda paylaşılan kayıt rehberinde gösterilen adımları takip ederek kayıt yapabilirler.)

Adaylar başvuru zamanları ve başvuru evraklarının tam olarak (dekont dışında) yüklenmesi göz önüne alınarak, sırası ile kontenjana eklenecektir. Başvuru evrakları eksik olanlar sıralamaya alınmayacaktır.

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olmayan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Kursun pratik kısmında su üstü testleri yapılarak katılımcıların yelken yeterlilikleri sınanmaktadır. Kursun başında, yelken becerileri kursa katılım için yetersiz olduğu tespit edilen adayların kursa devam etmeleri mümkün olamayacaktır. Uygulamalı kurs için mevsime uygun kıyafetlerin bulundurulması zorunludur. Kurslara devam zorunludur. Mazeret belgesi ibraz edilmeyen devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecek ve kurs ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, kursiyerler tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek olup, detaylı kurs programının da içerisinde bulunacağı bir e-posta ile katılımların başvuruları onaylanacaktır. Bu doğrultuda, adayların başvuru durumlarını e-postalarından kontrol etmeleri önemle rica olunur. Yeterli başvuru olmadığı takdirde kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

Eğitim yerinin adresi: Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi

Yelken Eğitim Sistemi Kayıt Linki: Tıklayınız

 

Alıntı TYF

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar